شرکت پیورآکوآ

سیستم‌های آب شیرین کن و تصفیه فاضلاب

سیستم‌های آب شیرین کن و تصفیه فاضلاب

دستگاه تصفیه آب صنعتی شرکت پیورآکوا متناسب با میزان کیفیت و ظرفیت آب خام به کمک آب شیرین کن اسمز معکوس طراحی و تولید می شود. فرآیند تصفیه آب صنعتی بعد از آنالیز کیفی آب خام در سه مرحله پیش تصفیه، تصفیه ثانویه و تصفیه نهایی طراحی و تولید می شود. 
سیستم تصفیه آب صنعتی پیورآکوا با توجه به کیفیت آب ورودی در مرحله پیش تصفیه با بهره گیری از از روش های اولترافیلتراسیون، نانوفیلتراسیون و دیگر روش های نوین مانند انعقاد و لخته سازی، ذرات معلق جامد نامحلول را جداسازی می کند. آب خالص متناسب با میزان ذرات محلول به سمت واحد تصفیه ممبران اسمز معکوس رانده می شود.

مشخصات دستگاه تصفیه آب پیور

سیستم پیش تصفیه آب صنعتی

غشاهای اسمز معکوس نسبت به تمامی آلودگی های آلی، چربی ها و ذرات معلق نامحلول و … آسیب پذیر می باشد. برای حفظ و نگهداری فیلتر ممبران اسمز معکوس RO لازم است آلاینده های فیزیکی و بیولوژیکی از آب جدا گردد. در مرحله پیش تصفیه آب ذرات معلق نامحلول از به کمک فرآیندهایی نظیر انعقاد و لخته سازی، فیلتراسیون، اولترافیلتراسیون و … جداسازی می شود. انتخاب نوع فرآیند جداسازی بستگی به میزان کدورت آب (عامل اصلی کدورت در آب وجود گل و لای و مواد آلی و معدنی و همچنین میکروارگانیسم ها و پلانکتون ها می باشند)، میزان ذرات نامحلول در آب و توزیع اندازه ذرات دارد.
در بسیاری از پکیج های تصفیه آب صنعتی برای محدود کردن میزان کدورت (ذرات معلق بزرگتر از 100-200 میکرومتر) با توجه به قیمت مناسب از فیلترهای شنی، فیلتر کربنی و فیلتراسیون استفاده می گردد.

سیستم تصفیه آب صنعتی پیورآکوا

آب در صنایع مختلفی مصرف می شود چراکه ارزان ترین و سالم ترین و بی خطر ترین حلال ممکن است. کیفیت آبی که در این صنایع استفاده می شود امری مهم و ضروری است تا مانع از آسیب جدی به سیستم و تجهیزات شود. در صنایع تولید برق و انرژی، صنایع فولاد و امثال این صنایع که آب دچار آلودگی شدیدی نمی شود می توان با تصفیه آب صنعتی، این آب را مجددا استفاده کرد.

در شرایط فعلی که کمبود آب مسئله بسیار جدی است،‌ تصفیه آب صنعتی و بازگشت این آب ها به چرخه استفاده امری ضروری است. استفاده مجدد از این آب، باعث عملکرد بهتر چرخه صنعت و کاهش هزینه های ناشی از مصرف آب می شود.

فرآیند اولترافیلتراسیون در سیستم تصفیه آب

اولترافیلتراسیون UF یا فراپالایش یکی از روش های پیش تصفیه آب است که جزو فرآیند های فیلتراسیون غشایی است.  در این فرآیند آب حاوی ذرات معلق از غشاهای اولترافیلتراسیون عبور کرده و ذرات نامحلول (0.01 میکرومتر) جدا می شوند. ممبران های UF توانایی جداسازی ذرات با جرم مولکولی بالا، تمامی باکتری ها، میکروب ها و ویروس ها با سایز 20-10 نانومتر را دارا می باشد.

 

تجهیزات پیش تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی به روش آب شیرین کن RO یک روش پیشرفته در تولید آب تصفیه شده می باشد. در گذشته نیروی دریایی آمریکا از این فرآیند برای تولید آب آشامیدنی از آب دریا استفاده می کرده و در حال حاضر از سیستم اسمز معکوس RO در تصفیه آب استفاده می شود.

برای دریافت مشاوره، استعلام لیست قیمت تجهیزات تصفیه آب پیورآکوا با شماره 02186122469 در تماس باشید.