شرکت پیورآکوآ

سیستم‌های آب شیرین کن و تصفیه فاضلاب

سیستم‌های آب شیرین کن و تصفیه فاضلاب

دسته بندی‌

قیمت دستگاه ازن ژنراتور صنعتی - عملکرد دستگاه ازن ژنراتور
قیمت دستگاه ازن ژنراتور ​| ۱۴۰۱/۰۴/۱۴
توان تولیدی(گرم بر ساعت)قیمت(تومان)
108,400,000 تومان
209,700,000 تومان
3013,700,000 تومان
5019,200,000 تومان
10038,700,000 تومان
15059,000,000 تومان
20070,500,000 تومان

سر فصل مطالب

دستگاه ازن ژنراتور یا ازن‌ساز، یکی از پرکاربردترین تجهیزات با ظرفیت‌های مختلف است که برای تصفیه آب صنعتی، گندزدایی، تصفیه و پاکسازی هوا مورد استفاده قرار می‌گیرد. ازن ژنراتورها در ابعاد و کاربردهای مختلف مانند: تصفیه آب، استخرها، ازن ژنراتور دام‌داری و مرغ‌داری، صنایع غذایی، کارخانه‌ها و … مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ازن ژنراتور یا همان ازن‌ساز (اوزون ژنراتور) دستگاهی است که از سه روش تخلیه الکتریکی کرونا ، تابش اشعه‌های ماورا‌ءبنفش و الکترلیز آب با خلوص بالا برای تولید ازن استفاده می‌نماید. ازن ژنراتور در اصل ابزاری برای تمیز کردن آلودگی هوا و بو است که در موارد مشابه نیز استفاده می‌شود. با این وجود ازن یک نوع محرک ریه بوده و ممکن است عوارض جانبی نیز برای سلامتی داشته باشد. دستگاه ازن زن یا ازن‌ساز روشی مؤثر برای تمیز کردن تمام آلودگی‌های هوا و بوها است.

چرا از ازن ژنراتور استفاده می‌شود؟

استفاده از دستگاه ازن‌ساز به دلیل داشتن گاز ازن که ناپایدار است و به واسطه تشکیل شدن آن از سه اتم اکسیژن، دارای خاصیت اکسیداسیون ویژه‌ای است. همین گاز ناپایدار در راستای ضدعفونی و نابودسازی انواع ویروس‌، باکتری و قارچ‌ها استفاده می‌شود. 

 ازن ژنراتور دستگاه ازن ژنراتور ازن ژنراتور تصفیه آب دستگاه ازن ژنراتور -قیمت دستگاه ازن ژنراتور- سیستم ازن ژنراتور- سیستم ازن ژنراتور
دستگاه ازن‌ساز صنعتی

 

دستگاه ازن ژنراتور با سه اتم اکسیژن (تبدیل اکسیژن دو اتمی به ازن) به‌عنوان یک اکسیدکننده و ضدعفونی‌کننده قوی در تصفیه و گندزدایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. شواهد نشان داده است که غلظت ازنی که برای تنفس خطری ندارد، نمی‌تواند در کنترل آلودگی هوای موجود در خانه مؤثر واقع شود. تمامی تولیدکنندگان و فروشندگان از اصطلاحات متنوعی برای توصیف این دستگاه استفاده می‌کنند.

شیرین کردن آب آشامیدنی

مکانیسم عملکرد ازن ژنراتور (ozone generator)

مکانیسم دستگاه ازن‌ساز بر اساس خاصیت اکسیدکنندگی است. این مولکول‌های ناپایدار که خاصیت اکسیدکنندگی دارند، دیگر مولکول ها را اکسید می‌کنند. همین ویژگی منجر شده است تا این ماده برای تصفیه در زمینه‌های مختلف مانند: تصفیه فاضلاب شهری، صنایع غذایی، تهیه آب آشامیدنی، صنایع کاغذ و نساجی استفاده شود. 

مهم‌ترین فایده ازن ویژگی تمیز بودن آن است. در توضیح تمیز بودن می‌توان گفت هنگام اکسید کردن مواد تقریباً محصول جانبی تولید نمی‌کند. از سوی دیگر ازن بوی قابل تشخیصی دارد و به همین دلیل غلظت کم آن نیز قابل درک است. این مسئله باعث ایمنی کارکرد با ازن می‌شود. ازن قادر است باکتری، قارچ، بو و میکروارگانیسم‌هایی همچون ویروس را اکسید کند و از بین ببرد.

 

شرکت سازه های آبی پیورآکوا بزرگترین تولیدکننده و تأمین‌کننده تجهیزات در حوزه‌ی ضدعفونی آب و ارائه خدمات در طراحی سیستم دستگاه ازن ژنراتور است.

قمیت ازن ژنراتور صنعتی - دستگاه ازن ژنراتور - سیستم ازن ژنراتور
دستگاه ازن ژنراتور تصفیه آب صنعتی پیورآکوا

کاربرد ازن ژنراتور در تصفیه آب

مهم‌ترین مرحله تصفیه آب شرب ضدعفونی کردن یا گندزدایی آب برای مصرف است. از مهم‌ترین روش‌ها برای تصفیه آب می‌توان به کلرزنی و ازن زنی اشاره کرد.

آب آلوده ممکن است حاوی بیماری‌هایی مانند: وبا، اسهال، بیماری‌های انگلی و … باشد. به همین دلیل تأمین آب آشامیدنی سالم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. قرار گرفتن منابع آبی در محدوده شهرها و ورود آلاينده‌های جديد و مقاوم به این منابع لزوم استفاده از گندزداها و تکنولوژی تصفیه آب در تصفیه‌خانه‌های آب را نشان می‌دهد.

دستگاه ازن ژنراتور در حوزه آب‌وفاضلاب در زمره‌ی پراهمیت‌ترین و کاربردی‌ترین تجهیزات تصفیه آب به شمار می‌رود.

کاربرد دستگاه ازن ژنراتور در تصفیه آب فاضلاب

کاربرد استفاده از دستگاه ازن‌ساز براساس تولید مقیاس بزرگ واکنش شیمیایی ازن و تولید کننده ازن به وجود می‌آید. لازم است به اصول تولید ازن توجه و روابط مناسب فیزیکی و شیمیایی ازن تجزیه و تحلیل شود. دستگاه‌های ازن ژنراتور باعث پیشرفت مکانیسم‌های علمی و فنی تولید ازن شدند. این دستگاه‌ها نشان‌دهنده خصوصیات فیزیکی و شیمیایی ازن و کاربردهای تصفیه آب صنعتی با ازن است.

دستگاه ازن ژنراتور در تصفیه آب فاضلاب

دستگاه ازن ژنراتور در تصفیه آب فاضلاب

ازن قادر است در اثر تماس با تخلیه آرام، فسفر، واکنش‌های الکتروشیمیایی و واکنش‌های فتوشیمیایی تولید کند. که در اصل با جذب مجدد اتم اکسیژن با مولکول اکسیژن انجام می‌شود. دستگاه ازن ژنراتور کاربردهای خاصی دارد که عبارتند از:

 • پساب آسیاب نساجی
 • سرریز فلزات سنگین
 • اکسیداسیون زباله‌های آلی
 • اکسیداسیون آب زیرزمینی پتروشیمی
 • پساب پالپ و کاغذ
 • تخریب سیانید
 • استخراج فلزات سنگین
 • حذف آثار نشاسته، روغن، گریس
 • تصفیه ثانویه فاضلاب‌های شهری
 • کاهش پسماندهای خانگی
 • دفع حشره کش‌ها، سموم و آفات

از آنجا که ازن ژنراتور یکی از تخصصی‌ترین تجهیزات در پکیج تصفیه آب صنعتی است طراحی و تولید دستگاه ازن ژنراتور با کمک دانش فنی بالا انجام می‌گیرد.

کاربرد ازن ژنراتور -دستگاه ازن ژنراتور صنعتی - تصفیه آب صنعتی - آب شیرین کن ro -
دستگاه ازن ژنراتور در تصفیه آب فاضلاب

ازن چیست؟

ازن اکسیژن سه اتمی با مولکول غیرآلی است و به شکل گاز در لایه‌های بالای جو زمین انباشته شده است. از ازن به‌عنوان یک لایه محافظ در برابر اشعه ماوراء‌بنفش خورشید یاد می‌شود. در اصل این گاز زمانی تشکیل می‌شود که مولکول‌های O2 به وسیله پرتوهای فرابنفش یا قوس الکتریکی به ۲ اتم اکسیژن متفاوت تبدیل می‌شوند. این اتم‌های آزاد اکسیژن گروه‌های سه‌تایی تشکیل می‌دهند و ازن تشکیل می‌شود.

با پیشرفت تکنولوژی از این گاز به عنوان ضدعفونی‌کننده و قوی‌ترین اکسیدکننده جهان نام برده می‌شود. دستگاه ازن ژنراتور برای تصفیه و ضدعفونی کردن آب استخرهای شنا، تصفیه آب کارخانه‌های آب معدنی، گندزدایی از فاضلاب‌ها و پساب‌های صنعتی مانند پزشکی، پتروشیمی، دام‌داری، آزمایشگاهی، نساجی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ساختار گاز ازن ناپایدار است و پس از ضدعفونی، در زمانی کوتاه به اکسیژن تبدیل می‌شود و باقیمانده‌ای از خود به جای نخواهد گذاشت. همین ویژگی خاص ازن ژنراتور منجر شده است تا استفاده از آن در گروه ضد‌عفونی‌کننده‌های ارگانیک گسترش یابد.

مزایای استفاده از ازن در آب استخر

از ازن ژنراتور می‌توان در استخرهای شنا، ستخرهای پروش آب‌زیان، پارک‌های آبی، تجهیزات هیدرولیکی نیز استفاده قرار کرد. بنا به قانون وزارت بهداشت، در استخرهای شنا برای ضدعفونی آب باید در کنار ازن از کلر نیز برای تصفیه آلودگی‌های آب استفاده کرد. گاز ازن باعث از بین رفتن باکتری‌ها و ویروس‌های داخل آب استخر می‌شود و ۳۰۰۰ برابر سریع‌تر از کلر عمل می‌کند و به‌عنوان اکسیدکننده قوی برای تصفیه آب صنعتی استفاده می‌شود. از معایب استفاده از کلر می توان به کدر شدن سرامیک‌های استخر شده و توانایی از بین بردن جلبک‌های استخر اشاره کرد. بنابراین نیاز به تعویض آب استخر وجود دارد که این امر موجب افزایش میزان مصرف آب خواهد شد.هم‌چنین مصرف کلر باعث ایجاد بوی بد در آب استخر، ایجاد حساسیت چشمی، پوست و مو می‌شود. ازن ژنراتور استخر از تشکیل رسوب در کف استخر جلوگیری می‌کند و مواد آلی موجود در آب را از بین می‌برد.

دستگاه ازن ژنراتور - قیمت دستگاه ازن ژنراتور - آب شیرین کن RO - تصفیه آب صنعتی
دستگاه ازن ژنراتور – آب شیرین کن RO

تولید ازن از تخلیه الکتریکی

برای تولید ازن با اعمال یک ولتاژ الکتریکی بالا به دو رسانا، ایجاد جرقه و تخلیه الکتریکی بین آن دو، انرژی به مولکول‌های اکسیژن O2 که در اطراف جرقه می‌زنند داده می‌شود. این انرژی قادر است پیوند مولکولی O2 را شکسته و آن را به ۲ اتم O تبدیل کند. هر یک از این اتم‌ها نیز قادر هستند با یک مولکول اکسیژن O2 پیوند بخورند و به مولکول ازن یا O3 تبدیل شوند.
هر جرقه الکتریکی منجر می‌شود تا مقدار زیادی ازن تولید شود. رعد و برق که مقادیر زیاد ازن از خود تولید می‌کند. این مسئله یکی از دلایلی است که باعث می‌شود بعد از رعد و برق هوا تازه شود.

اجزای ازن ژنراتور تخلیه کرونا

 • راکتور ازن یا کرونا سل

این سل در اصل شکل صفحه‌ای یا لوله‌ای دارد و از دو هادی برای اند و کاتد که یک دی الکتریک در بین آنها قرار دارد، استفاده می‌شود.

 • ترانسفورماتور ولتاژ بالا

از این ترانسفورماتور برای ایجاد جرقه بین الکترودهای سل کرونا استفاده می‌شود.

 • مولد فرکانس بالا

برای تولید ازن نیاز به یک ولتاژ متناوب دارید. با فرکانس برق شهری نیز می‌توان ازن تولید کرد. اما چون فرکانس پایینی دارد، سایز ترانس و دستگاه بزرگ می‌شود. از این رو باید از یک مولد فرکانس بالا استفاده شود.

ازن ژنراتور - کاربرد ازن ژنراتور گروه سازه های آبی پیور آکوا
تولید ازن از تخلیه الکتریکی

تولید تجاری ازن از نور ماوراء بنفش

ازن ژنراتور از مهم‌ترین مؤلفه‌های سیستم تولید ازن به شمار می‌رود. ازن ژنراتورهای مصرفی، دارای کاربری تجاری و صنعتی هستند و مانند تولید ازن در طبیعت عمل می‌کنند. برای تولید ازن از لامپ‌های UV با طول موج کوتاه و فشار کم در دستگاه ازن استفاده می‌شود.
این لامپ‌ها نور UV را در دو پیک ۲۵۴ و ۱۸۵ نانومتر تولید می‌کنند. در طول موج ۱۸۵ نانومتر، مولکول‌های اکسیژن فوتولیز شده و ازن تولید می‌شود. در حالی که در طول موج ۲۵۴ نانومتر،  نور ماوراءبنفش تولیدشده، باعث می‌شود تا مواد میکربی و باکتری‌ها از بین روند.
لامپ‌های UV در یک محفظه استیل یا آلومینیومی قرار می‌گیرند و با عبور جریان گاز یا هوا، اکسیژن خالص از محفظه تابش نور UV با طول موج ۱۸۵ نانومتر، باعث فوتولیز شدن مولکول اکسیژن می‌شود و ازن را تشکیل می‌دهد.
ژنراتورهای ازن ساده هستند و مهم‌ترین اجزای ازن ژنراتور عبارتند از:

 • محفظه از جنس استیل یا آلومینیوم
 • لامپ ۱۸۵ UV نانومتر
 • ترانسفورماتور برای روشن کردن لامپ
 • پمپ هوا یا فن برای تزریق و جریان هوا در طول محفظه

مشخصات فنی دستگاه ازن ژنراتور

 • شیلنگ تفلون مقاوم در برابر خوردگی برای انتقال گاز
 • مخزن واکنش گاز ازن در آب، قابلیت مقاومت بالا در برابر خوردگی
 • سیستم کنترل جریان برای جلوگیری از برگشت آب به درون سیستم ازن ژنراتور
 • انژکتور مخصوص ضدعفونی با گاز ازن از جنس‌های UPVC و PTFE مقاوم در برابر گاز ازن
 • کمپرسور پکیج تناوبی برای تأمین هوای ژنراتور ازن
 • شیر یک‌طرفه مخصوص ازن برای جلوگیری از بازگشت گاز ازن در داخل دستگاه
مزایای ازن ژنراتور - سیستم ازن ژنراتور - تصفیه آب صنعتی
سیستم ازن ژنراتور پکیج تصفیه آب صنعتی

مزایای دستگاه ازن ژنراتور پیورآکوا

از کلر و ازن به‌عنوان گندزدا و ضدعفونی کننده در واحدهای فاضلاب و شرکت تصفیه استفاده می‌شود. این دو دارای مکانیسم عملکرد یکسان ولی هستند ولی در استفاده از کلر معایبی وجود دارد که استفاده از ازن را مقرون به‌صرفه‌تر کرده است.

 • قدرت ضدعفونی بالا حتی در غلظت کم
 • بالا بودن قدرت اکسیدکنندگی تا ۵۰ برابر بیشتر از کلر
 • مؤثر بودن فرایند ازناسیون در زمان کم بین ۱۰ تا ۳۰ دقیقه
 • تأثیرگذاری بر طیف گسترده‌ای از میکروب‌ها، باکتری‌ها( بیش از ۳۱۲۵ برابر بیشتر از کلر)، ویروس‌ها ( بین ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ برابر بیشتر از کلر) و …
 • عدم تولید محصول جانبی در زمان تبدیل شدن به اکسیژن
 • باقی نماندن هیچ ماده اضافی دیگر بعد از ازناسیون
 • پیشگیری از بروز بیماری‌هایی مانند وبا، حصبه، بیماری‌های قارچی و پوستی، هپاتیت و …
 • حذف و کاهش تعمیرات استخر، مانند زنگ‌زدگی یا خوردگی تجهیزات و دیواره‌های داخلی استخر ناشی از مواد شیمیایی هم‌چون جوش‌شیرین یا کلر
 • از بین بردن پاتوژن‌های مقاوم‌تر نسبت به کلر
 • کاهش ۷۰ تا ۹۰ درصد استفاده از مواد شیمیایی در نتیجه عدم سوزش چشم و بینی
 • عدم تغییر در PH آب
 • بی‌خطر بودن برای اپراتور و کاربر
 • سازگار بودن با محیط‌زیست و عدم تولید پساب‌هایی زیان‌بار برای محیط‌زیست
 • خنثی کردن مزه، رنگ و بوی بد
 • افزایش اکسیژن در آب و محیط‌های استخری و ایجاد شفافیت در آب
 • کاهش هزینه‌های ذخیره مواد شیمیایی خطرناک و انتقال آن‌ها
 • نداشتن مشکلات ایمنی ذخیره‌سازی و حمل‌ونقل به‌دلیل تولید شدن در محل
 • کاهش مصرف آب به‌علت افزایش کیفیت
 • حذف هزینه‌های ماهانه دفع مواد زائد و مواد شیمیایی و در نتیجه مقرون‌به‌صرفه بودن و مؤثر بودن آن با توجه به تولید الکتریسیته
 • بهبود ظرفیت فیلتر و مواد منعقدکننده و کاهش احیاء فیلتر در استفاده از منعقدکننده‌ها
تاریخچه ازن ژنراتور - پکیج تصفیه آب صنعتی
دستگاه ازن ژنراتور مناسب تصفیه و ضدعفونی آب

انواع دستگاه‌های ازن ژنراتور مناسب برای پاک‌سازی محیط

دستگاه‌های ازن‌ساز که برای ازن درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند، برای ضد‌عفونی کردن در برابر ویروس کرونا نیز مؤثر هستند. اثر این دستگاه‌ها با توجه به هزینه‌های جانبی و راندمان هر کدام است و همه‌ی آن‌ها برای این امر توصیه نمی‌شود. برای کسب اطلاع در مورد انواع دستگاه‌های ازن و مقایسه آن‌ها با یکدیگر، تمامی موارد را ذکر خواهیم نمود.  تا بهترین گزینه برای ضدعفونی کردن صنعت پزشکی با ازن را انتخاب و استفاده کنید:

Corona Discharge:

این نوع دستگاه ازن ژنراتور، می‌تواند اثر صاعقه را در تولید ازن شبیه‌سازی کند. اما ازنی که به این شیوه و در محیط بیرون تولید می‌شود، گاز ازن خالص نیست. تنها ۲۱ درصد جو را اکسیژن تشکیل می‌دهد و ما برای ضدعفونی به ازن خالص احتیاج داریم. بنابراین هوایی که وارد ازن ژنراتور می‌شود باید اکسیژن خالص باشد. به سبب اینکه این دستگاه نیز با اکسیژن خالص کار می‌کند یکی از بهترین نمونه‌های ازن ژنراتور به حساب می‌آید که تانک اکسیژن برای آن در نظر گرفته شده است. تنها عیب این نوع از دستگاه ازن ژنراتور این است که به نیروی الکتریسیته زیادی احتیاج دارد تا بتواند ازن کافی برای فرایند ضدعفونی را تولید کند و همین موضوع موجب تولید گرمای زیادی می‌شود. بنابراین‌ تهویه بسیار قوی نیاز دارد. هم‌چنین تولید ازن در رطوبت بالای ۶۰ درصد متوقف می‌شود. با این وجود این نوع دستگاه ازن ژنراتور بهترین نوع است.

UV Ozone Generator:

قیمت این دستگاه ازن ژنراتور معمولاً ارزان است، اما کارایی بسیار پایینی دارد. در حالت عادی نیز نور UV خورشید به مولکول‌های اکسیژن برخورد می‌کند و در نتیجه دو اتم اکسیژن تولید می‌شود که در واکنش بعدی تولید، گاز ازن و مقداری هم گاز اکسیژن خواهیم داشت. استفاده از دستگاه‌هایی که به این روش کار می‌کنند، چون مصرف برق بالا و مدت زمان زیادی نیاز دارند تا مقدار کمی ازن تولید کنند، برای مصارف تحقیقاتی و درمانی به‌منظور ضدعفونی با ازن اصلاً توصیه نمی‌شود.

Electrolytic Ozone Generator:

این نوع ازن ژنراتور برای ضدعفونی ویروس کرونا اصلاً مناسب نیست. از این نوع برای ضدعفونی آب استفاده می‌شود، زیرا برای تولید گاز، ازن اکسیژن مورد نیاز خود را از داخل آب فاضلاب تأمین می‌کند.

Cold Plasma Ozone Generator:

از این دستگاه ازن ژنراتور برای ضدعفونی از طریق لوله‌های حاوی گاز نئون که در محفظه‌ای بزرگ قرار دارد استفاده می‌شود. الکترودی که در انتهای محفظه قرار دارد به جریان برق میدان الکتریکی وصل شده و بین دو لوله، گازهای نجیب ایجاد کرده و آن را یونیزه می‌کند. با عبور اکسیژن از داخل این محفظه‌ها ازن تشکیل می‌شود و از آنجایی که گرما تولید نمی‌کند لفظ Cold به خود گرفته است. از معایب آن می‌توان به سنگین بودن، قیمت بالا و حجم زیاد اشاره کرد. قیمت آن تقریباً به ۲ هزار دلار می‌رسد.

ازن ژنراتور چیست؟ - آب شیرین کن ro - تصفیه آب صنعتی - دستگاه ازن ژنراتور
‌دستگاه‌های ازن ژنراتور مناسب پا‌ک‌سازی محیط

تأثیر ازن ژنراتور بر روی ویروس کرونا

طبق مطالعات علمی، ویروس‌ها در اصل موجودات زنده‌ای نیستند و بیومولکول‌های پیچیده‌ای محسوب می‌شوند، که باید داخل ساختار زنده سلولی قرار بگیرند تا فعال شوند. کروناویروس ( کووید ۱۹) در اصل جزو ویروس‌های پوشش‌داری محسوب می‌شود که در به استرس‌های فیزیکی–شیمیایی و تنش حساس است. بر این اساس ویروس کرونا در صورتی که در برابر غلظت مناسبی از گاز ازن قرار بگیرد و مدت زمان تاثیرگذاری نیز به صورت علمی تعیین شود، می‌توان ضدعفونی کردن با ازن را شیوه‌ای مؤثر برای مقابله با این ویروس دانست.

در فرایند ضدعفونی کردن با ازن، گاز منتشر شده از لایه بیرونی ویروس به داخل آن نفوذ می‌کند. پس از ورود به ساختار اصلی آن، که در اصل ماده ژنتیکی یا DNA ویروس است به آن آسیب جدی وارد می‌کند. فرایند آسیب رساندن به پوشش بیرونی ویروس یا لایه بیرونی با استفاده از ضدعفونی‌کننده ازن، را اکسیداسیون می‌گویند. احتمال دارد این فرایند تا ۹۹% یا حتی بیشتر منجر به نابودی ویروس شود.

عوامل تأثیرگذار در قیمت ازن ژنراتور

قیمت دستگاه ازن ژنراتور به محیط یا ماده‌ای که قرار است ضدعفونی شود و نوع و میزان مورد نیاز ازن در گندزدایی فاضلاب بستگی دارد. هرچه میزان ازن استفاده شده در دستگاه بیشتر باشد قیمت نیز بالاتر می‌رود. هم‌چنین قیمت این دستگاه به شیشه کواتز سیستم، کمپرسور باد ، جنس شیلنگ‌های پی‌و‌ی‌سی و سیستم یک‌طرفه‌کننده هوا جهت جلوگیری از بازگشت آب به داخل راکتور ، نوع خنک‌کننده و وجود یا عدم وجود جت فن جهت خنک‌کاری بدنه دستگاه تزریق ازن بستگی دارد.

تاریخچه ازن
رویدادتاریخ
بوی ازن اولین بار توسط وان موری در مجاورت با تخلیه الکتریکی گزارش شد.۱۷۵۸
کریستین شنبن، بوی ازن را تشخیص داد و از معادل یونانی کلمه “بو” استفاده کرد.۱۸۴۰
اولین ژنراتور ازن صنعتی توسط ورنرفون سلمان ساخته شد.۱۸۵۷
ساختار ازن به‌عنوان اکسیژن شناخته شد.۱۸۶۷
ازن اولین بار به‌عنوان ضدعفونی‌کننده آب آشامیدنی، در هلند تجاری شد.۱۸۹۳
اولین بار آب شهری ایالات متحده در نیویورک نصب شد.۱۹۰۳
کارخانه آب در نیس فرانسه برای ضدعفونی کردن آب آشامیدنی شروع به‌کار کرد.۱۹۰۶
ازن با عنوان ماده نگهدارنده برای خنک نگه داشتن گوشت استفاده شد.۱۹۰۹
ارتش آلمان برای بهبود زخم‌ها و عفونت‌ها از ازن استفاده کرد.۱۹۱۴
آلبرت وولف، پزشک آلمانی برای معالجه بیماری‌های پوستی از ازن استفاده کرد.۱۹۱۵
Fisch E.A دندانپزشک، برای ضدعفونی از آب ازن‌زنی‌شده استفاده کرد.۱۹۳۲
ازن از رشد مخمر و قالب در ذخیره میوه جلوگیری کرد.۱۹۳۹
دکتر W.Zable با استفاده از ازن سرطان را درمان کرد.دهه ۱۹۵۰
با استفاده از آب ازن‌زنی‌شده اقدام به آبیاری گیاهان کردند.دهه ۱۹۷۰
اعلامیه FDA GRAS برای استفاده از ازن در آب بطری( دوره ۴۷، ثبت فدرال، شماره ۱۱۳، ۵ نوامبر ۱۹۸۲)۱۹۸۲
شروع به‌کار سیستم تصفیه ازن ژنراتور در کارخانه اتحادیه کمپ فرانکلین، ویرجینیا۱۹۹۲
FDA GRAS بدون تغییر برای استفاده ازن در آب بطری تجدید می‌شود.۱۹۹۵
USDA استفاده از آب ازن را برای شستن لاشه مرغ تأیید شد.۱۹۹۶
USDA با استناد به اعلامیه GRAS در سال ۱۹۸۲ که اعلام کرد هرگونه استفاده از ازن باید توسط درخواست افزودنی تنظیم شود.۱۹۹۹
اعطای تاییدیه FDA و USDA۲۰۰۰
اجرای قوانین جانبی محصولات ضدعفونی‌کننده  ERA۲۰۰۰-۲۰۰۴
FDA ازن ژنراتور را به‌عنوان یک ماده ضدمیکروبی برای تماس مستقیم با غذا تأیید کرد.۲۰۰۱
USDA تماس گوشت و مرغ با ازن را تأیید کرد.۲۰۰۱

8 دیدگاه دربارهٔ «دستگاه ازن ژنراتور»

  1. سلام وقت شما بخیر
   ازن یک ماده ی ضدمیکروبی قوی می باشد که باعث ضدعفونی کنندگی در محیط می شود و اینکه در محیط بیمارستان مهم ترین نیاز ضدعفونی کردن می باشد دستگاه ازن ژنراتور بسیار کاربرد دارد. در قبل از گاز کلر برای ضدعفونی استفاده میشد که باعث بروز مشکلات تنفسی در فرد میشد که در حال حاضر با توجه به بیماری کرونا استفاده از گاز ازن ایجاد حساسیت در ریه را کاهش می دهد.
   خرید دستگاه ازن ژنراتور نسبت به روش های دیگر ضدعفونی کردن قیمت مناسب تری دارد.
   برای دریافت مشاوره در خصوص تصفیه آب و خرید دستگاه ازن ژنراتور می توانید به سایت پیورآکوا مراجعه کنید یا شماره تماس خود را درج کنید تا در اسرع وقت کارشناشان ما با شما تماس حاصل نمایند.
   https://pure-aqua.ir/
   https://pure-aqua.ir/services/ozone-generator/

  1. سلام وقت بخیر
   پر کاربردترین پکیج تصفیه آب صنعتی، استفاده از ازن ژنراتور می باشد. با توجه به معضلات موجود در مرغداری ها اعم از بوی نامطبوع، تصفیه فاضلاب خروجی از مرغداری استفاده از دستگاه ازن ژنراتور بسیار ضروری می باشد.
   برای دریافت مشاوره در خصوص تصفیه آب و خرید دستگاه ازن ژنراتور می توانید به سایت پیورآکوا مراجعه کنید یا شماره تماس خود را درج کنید تا در اسرع وقت کارشناشان ما با شما تماس حاصل نمایند.
   https://pure-aqua.ir/
   https://pure-aqua.ir/services/ozone-generator/

  1. سلام وقت بخیر
   دستگاه ازن ژنراتور با تولید گاز ازن دارای دو کاربرد عمده در پاکسازی هوا و تصفیه آب می باشد و همچنین باعث از بین رفتن بوهای نامطبوع در محیط می گردد.
   دستگاه ازن ژنراتور که به آن ازن ساز هم گفته می شود عمدتا برای تمیزی هوا از آلودگی و بو مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه های ازن ژنراتور در سایز و کاربردهای مختلف توسط کارشناسان پیورآکوا طراحی و به تولید می رسد. برای آشنایی و مشاوره در خصوص انواع ازن ژنراتورها می توانید به سایت پیورآکوا مراجعه کنید و یا با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.
   https://pure-aqua.ir/services/ozone-generator/

  1. بله ازن ژنراتور در تصفیه آب نسبت به کلر مزیت بیش تری دارد که شامل موارد زیر می باشد:

   ۱.افزایش ضدعفونی کردن و عدم تغییر در رنگ، بوی آب و طعم
   ۲.عدم تغییر در PH آب
   ۳.بسیار سازگارتر با محیط زیست
   ۴.نابود کردن پاتوژن های مقاوم در برابر کلر
   ۵.کاهش مواد شیمیایی در مواد گندزدا
   ۶.تاثیر گذاری بر طیف گسترده ای از میکرو ارگانیسم‌ها

   برای آشنایی بیشتر با کاربرد ازن ژنراتور می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:
   https://pure-aqua.ir/services/ozone-generator/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.