main logo

سر فصل مطالب

دستگاه ازن ژنراتور یا اوزون ساز، یکی از پرکاربردترین تجهیزات با ظرفیت‌های مختلف برای تصفیه آب صنعتی، گندزدایی، تصفیه و پاکسازی هوا مورد استفاده قرار می‌گیرد. ازن ژنراتور ها در ابعاد با کاربردهای مختلف دستگاه ازن ژنراتور تصفیه آب، استخرها، ازن ژنراتور دامداری و مرغداری، صنایع غذایی، کارخانه‌ها و … مورد بهره قرار می‌گیرند.

ازن ژنراتور یا همان ازن ساز (اوزون ژنراتور) دستگاهی است که از سه روش تخلیه الکتریکی کرونا ، تابش اشعه های ماورای بنفش و الکترلیز آب با خلوص بالا برای تولید ازن استفاده می نماید. ازن ژنراتور در اصل ابزاری برای تمیز کردن آلودگی هوا و بو می باشد که در موارد مشابه نیز استفاده می گردد. با این وجود ازن یک نوع محرک ریه بوده و قادر است عوارض جانبی نیز برای سلامتی داشته باشد. دستگاه ازن زن یا ازن ساز روشی موثر برای تمیز کردن تمام آلودگی های هوا و بو ها است. اما ازن برای سلامتی عوارضی دارد.

چرا از ازن ژنراتور استفاده میشود؟

لزوم استفاده از دستگاه ازن زن به دلیل داشتن گاز ازن که ناپایدار است و به واسطه تشکیل شدن آن از سه اتم اکسیژن، دارای خاصیت اکسیداسیون ویژه‌ای می‌باشد. همین گاز ناپایدار باعث می‌شود که این گاز در راستای ضدعفونی و نابود سازی انواع ویروس‌، باکتری و قارچ ها استفاده می‌شود. 

 

 ازن ژنراتور دستگاه ازن ژنراتور ازن ژنراتور تصفیه آب دستگاه ازن ژنراتور -قیمت دستگاه ازن ژنراتور- سیستم ازن ژنراتور- سیستم ازن ژنراتور
دستگاه ازن ساز صنعتی

دستگاه ازن ژنراتور با سه اتم اکسیژن (تبدیل اکسیژن دو اتمی به ازن) به عنوان یک اکسید کننده قوی در تصفیه و گندزدایی به عنوان یک سیستم ضدعفونی کننده مورد استفاده قرار میگیرد. شواهد نشان داده است که غلظت ازن که از طریق تنفس بی خطر میباشد، در کنترل آلودگی هوای موجود در خانه بعید است که موثر واقع شود. تمامی تولید کنندگان و فروشندگان از اصطلاحات متنوعی برای توصیف این دستگاه استفاده می کنند.

شیرین کردن آب آشامیدنی

مکانیسم عملکرد ازن ژنراتور (ozone generator)

مکانیسم دستگاه ازن ساز بر اساس خاصیت اکسید کنندگی می باشد. این مولکول های ناپایدار که خاصیت اکسید کنندگی دارند، دیگر مولکول ها را اکسید می نمایند. همین ویژگی منجر شده است تا این ماده برای تصفیه در زمینه های مختلف استفاده شود. همچون تصفیه فاضلاب شهری، صنایع غذایی، تهیه آب آشامیدنی، صنایع کاغذ و نساجی.

مهمترین فایده ازن ویژگی تمیز بودن آن می باشد. زیرا با اکسید کردن مواد تقریبا محصول جانبی تولید نمی نماید. از سوی دیگر ازن بوی قابل تشخیصی دارد و به همین دلیل غلظت کم آن نیز قابل درک است. این مسئله باعث ایمنی کارکرد با ازن می گردد. ازن قادر است باکتری، قارچ، بو و میکروارگانیسم هایی همچون ویروس را اکسید نموده و از بین برد.

 

شرکت سازه های آبی پیورآکوا بزرگترین تولید کننده و تامین کننده تجهیزات در حوزه ی ضدعفونی آب و ارائه خدمات در طراحی سیستم دستگاه ازن ژنراتور می باشد.

قمیت ازن ژنراتور صنعتی - دستگاه ازن ژنراتور - سیستم ازن ژنراتور
دستگاه ازن ژنراتور تصفیه آب صنعتی پیورآکوا

کاربرد ازن ژنراتور در تصفیه آب

اساسی ترین مرحله تصفیه آب شرب ضدعفونی کردن یا گندزدایی آب برای مصرف می باشد. تصفیه آب دارای روش های مختلفی می باشد که مهمترین آنها کلرزنی و ازوزون زنی می باشد.

آب آلوده دارای بیماری هایی همچون وبا، اسهال، بیماری های انگلی و … می باشد که با توجه به این مسئله تامین آب آشامیدنی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. با توجه به قرار گرفتن منابع آبی در محدوده شهرها و ورود آلاينده هاي جديد و مقاوم به این منابع واجب است که تصفیه خانه های آب به سمت استفاده از گندزداها و تکنولوژی تصفیه آب حرکت کنند.

دستگاه ازن ژنراتور که در حوزه آب و فاضلاب  بدون شک در زمره‌ی پراهمیت ترین و کاربردی ترین تجهیزات تصفیه آب به شمار می‌رود.

کاربرد دستگاه ازن ژنراتور در تصفیه آب فاضلاب

کاربرد های استفاده از دستگاه ازن ساز براساس تولید مقیاس بزرگ واکنش شیمیایی ازن و تولید کننده ازن به وجود می آید. پس لازم است اصول تولید ازن خلاصه گردد و روابط مناسب فیزیک و شیمیایی ازن تجزیه و تحلیل گردند زیرا از اهمیت اساسی برخوردار می باشند. پیشرفت های کاربردهای علمی و فنی در مورد مکانیسم های تولید ازن با دستگاه های ازن ژنراتور. این دستگاه ها نشان دهنده خصوصیات فیزیک و شیمیایی ازن بوده و همچنین نشان دهنده کاربرد های تصفیه آب صنعتی با ازن است.

دستگاه ازن ژنراتور در تصفیه آب فاضلاب

دستگاه ازن ژنراتور در تصفیه آب فاضلاب

ازن قادر است در اثر تماس با تخلیه آرام، فسفر، واکنش های الکتروشیمیایی و واکنش های فتوشیمیایی تولید کند. که در اصل با جذب مجدد اتم اکسیژن با مولکول اکسیژن انجام می شد. دستگاه ازن ژنراتور کاربرد های خاصی دارد که عبارتند از:

 • پساب آسیاب نساجی
 • سرریز فلزات سنگین
 • اکسیداسیون زباله های الی
 • اکسیداسیون آب زیرزمینی پتروشیمی
 • پساب پالپ و کاغذ
 • تخریب سیانید
 • استخراج فلزات سنگین
 • حذف آثار نشاسته، روغن، گریس
 • تصفیه ثانویه فاضلاب های شهری
 • کاهش پسماند های خانگی
 • دفع حشره کش ها، سموم و آفات

طراحی و تولید دستگاه ازن ژنراتور اصولا با کمک دانش فنی بالا انجام میگیرد زیرا که ازن ژنراتور یکی از تخصصی ترین تجهیزات در پکیج تصفیه آب صنعتی می باشد.

کاربرد ازن ژنراتور -دستگاه ازن ژنراتور صنعتی - تصفیه آب صنعتی - آب شیرین کن ro -
دستگاه ازن ژنراتور در تصفیه آب فاضلاب

ازن چیست؟

ازن اکسیژن سه اتمی با مولکول غیر آلی است. ازن به شکل گاز بوده و در لایه های بالای جو زمین انباشته شده است. همه از ازن به عنوان یک لایه محافظ در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید یاد می کنند. در اصل این گاز زمانی تشکیل می شود که مولکول های O2 به وسیله پرتو های فرابنفش یا قوس الکتریکی به ۲ اتم اکسیژن متفاوت تبدیل می شوند. این اتم های آزاد اکسیژن گروه های سه تایی تشکیل داده و ازن را به وجود می آورند.
امروزه دانش و تکنولوژی پیشرفت بسیاری نموده است، از این رو این گاز به عنوان ضد عفونی کننده و قویترین اکسید کننده در جهان شناخته می شود. به همین دلیل دستگاه ازن ژنراتور برای تصفیه و ضدعفونی کردن آب استخر های شنا، تصفیه آب کارخانه های آب معدنی، گندزدایی از فاضلاب ها و پساب های صنعتی همچون پزشکی، پتروشیمی، دامداری، آزمایشگاهی، نساجی و … مورد استفاده قرار می گیرد.
در اصل این گاز دارای ساختار ناپایداری بوده و پس از ضد عفونی، در زمانی کوتاه به اکسیژن تبدیل شده و باقیمانده ای از خود به جای نخواهد گذاشت. همین ویژگی خاص ازن ژنراتور منجر شده است تا استفاده از آن در گروه ضد عفونی کننده های ارگانیک گسترش یابد.

مزایای استفاده از ازن در آب استخر

امروزه با توجه به کارایی متعدد ازن ژنراتور, علاوه بر استفاده در استخرهای شنا، می توان در استخرهای پروش آبزیان، پارک‌های آبی، تجهیزات هیدرولیکی و … نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به قانون وزارت بهداشت، در استخرهای شنا در کنار ازن برای ضدعفونی آب باید از کلر نیز برای تصفیه مواد مضر و آلودگی های آب استفاده نمود. گاز ازن موجب از بین رفتن باکتری ها و ویروس های داخل آب استخر می شود و ۳۰۰۰ برابر سریعتر از کلر عمل می کند و به عنوان قوی ترین اکسید کننده در دسترس برای تصفیه آب صنعتی می باشد.
از معایب استفاده از کلر می توان به کدر شدن سرامیک‌های استخر شده و توانایی از بین بردن جلبک‌های استخر اشاره کرد. با توجه به موارد ذکر شده نیاز به تعویض آب استخر می باشیم که این امر موجب افزایش میزان مصرف آب خواهد شد. و نکته ی دیگر در مصرف کلر ایجاد بوی بد در آب استخر، ایجاد حساسیت چشمی، پوست و مو می باشد. ازن ژنراتور استخر از تشکیل رسوب در کف استخر جلوگیری کرده و می‌تواند مواد آلی موجود در آب را از بین ببرد.

دستگاه ازن ژنراتور - قیمت دستگاه ازن ژنراتور - آب شیرین کن RO - تصفیه آب صنعتی
دستگاه ازن ژنراتور – آب شیرین کن RO

تولید ازن از تخلیه الکتریکی

برای تولید ازن با اعمال یک ولتاژ الکتریکی بالا به دو رسانا، ایجاد جرقه و تخلیه الکتریکی بین آن دو، انرژی به مولکول های اکسیژن O2 که در اطراف جرقه می زنند داده می شود. این انرژی قادر است پیوند مولکولی O2 را شکسته و آن را به ۲ اتم O تبدیل می کند. هر یک از این اتم ها نیز قادر هستند با یک مولکول اکسیژن O2 پیوند بخورند و به مولکول ازن یا O3 تبدیل شوند.
هر جرقه الکتریکی منجر می شود تا مقدار زیادی ازن تولید شود. دقیقاً همچون رعد و برق که مقادیر زیاد ازن از خود تولید می کند. این مسئله یکی از دلایلی است که باعث می شود بعد از رعد و برق هوا تازه شود.

اجزای ازن ژنراتور تخلیه کرونا

 • راکتور ازن یا کرونا سل

این سل در اصل شکل صفحه ای یا لوله ای دارد و از دو هادی برای اند و کاتد که یک دی الکتریک در بین آنها قرار دارد، استفاده می شود.

 • ترانسفورماتور ولتاژ بالا

از این ترانسفورماتور برای ایجاد جرقه بین الکترودهای سل کرونا استفاده می شود.

 • مولد فرکانس بالا

برای تولید ازن نیاز به یک ولتاژ متناوب دارید. با فرکانس برق شهری نیز می توان ازن تولید نمود. اما از آنجایی که فرکانس پایینی دارد، سایز ترانس و دستگاه بزرگ می شود. از این رو از یک مولد فرکانس بالا استفاده می نمایند.

ازن ژنراتور - کاربرد ازن ژنراتور گروه سازه های آبی پیور آکوا
تولید ازن از تخلیه الکتریکی

تولید تجاری ازن از نور ماوراء بنفش

ازن ژنراتور از جمله مهمترین مولفه های سیستم تولید ازن به شمار می رود. این ازن ژنراتور های مصرفی، دارای کاربری تجاری و صنعتی بوده و دقیقا همچون تولید ازن در طبیعت عمل می کند. برای تولید ازن لازم است از لامپ های UV با طول موج کوتاه و فشار کم در دستگاه ازن استفاده شود.
این لامپ ها نور UV را در دو پیک ۲۵۴ و ۱۸۵ نانومتر تولید می نماید. در طول موج ۱۸۵ نانومتر، مولکول های اکسیژن فوتولیز شده و ازن تولید می گردد. در حالی که در طول موج ۲۵۴ نانومتر،  نور ماوراءبنفش تولید شده، باعث می شود تا مواد میکربی و باکتریها از بین روند.
لامپ های UV در یک محفظه استیل یا آلومینیومی قرار گرفته و با عبور جریان گاز یا هوا، اکسیژن خالص از محفظه تابش نور UV با طول موج ۱۸۵ نانومتر، باعث فوتولیز شدن مولکول اکسیژن می شود و ازن را تشکیل می دهد.
اصولا ژنراتور های ازن ساده بوده و مهمترین اجزای ازن ژنراتور عبارتند از:

 • محفظه از جنس استیل یا آلومینیوم
 • لامپ ۱۸۵ UV نانومتر
 • ترانسفورماتور برای روشن کردن لامپ
 • پمپ هوا یا فن برای تزریق و جریان هوا در طول محفظه

مشخصات فنی دستگاه ازن ژنراتور

 • شیلنگ تفلون مقاوم در برابر خوردگی برای انتقال گاز
 • مخزن واکنش گاز ازن در آب، قابلیت مقاومت بالا در برابر خوردگی
 • سیستم کنترل جریان برای جلوگیری از برگشت آب به درون سیستم ازن ژنراتور
 • انژکتور مخصوص ضدعفونی با گاز ازن از جنس های UPVC و PTFE که در برابر گاز ازن مقاوم هستند.
 • کمپرسور پکیج تناوبی برای تامین هوای ژنراتور ازن
 • شیر یکطرفه مخصوص ازن برای جلوگیری از بازگشت گاز ازن در داخل دستگاه
مزایای ازن ژنراتور - سیستم ازن ژنراتور - تصفیه آب صنعتی
سیستم ازن ژنراتور پکیج تصفیه آب صنعتی

مزایای دستگاه ازن ژنراتور پیورآکوا

کلر و ازن هر دو گند زدا و ضد عفونی کننده در واحد های فاضلاب و شرکت تصفیه آب هستند. هر دو دارای مکانیسم عملکرد یکسانی بوده ولی در استفاده از کلر معایبی وجود دارد که استفاده از ازن را مقرون به صرفه تر کرده است.

 • قدرت ضدعفونی بالا حتی در شرایط غلظت کم
 • بالا بودن قدرت اکسید کنندگی تا ۵۰ برابر بیشتر از کلر
 • موثر بودن فرایند ازناسیون در زمان کم بین ۱۰ تا ۳۰ دقیقه
 • تاثیر گذاری بر طیف گسترده ای از میکروب ها، باکتری ها( بیش از ۳۱۲۵ برابر بیشتر از کلر)، ویروس ها ( بین ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ برابر بیشتر از کلر) و …
 • عدم تولید محصول جانبی در زمان تبدیل شدن به اکسیژن
 • باقی نماندن هیچ ماده اضافی دیگر بعد از ازناسیون
 • پیشگیری از بروز بیماری های همچون وبا، حصبه، بیماری های قارچی و پوستی، هپاتیت و …
 • حذف و کاهش تعمیرات استخر، همچون زنگ زدگی یا خوردگی تجهیزات و دیواره های داخلی استخر ناشی از مواد شیمیایی همچون جوش شیرین یا کلر
 • از بین بردن پاتوژن های مقاوم تر نسبت به کلر
 • کاهش ۷۰ تا ۹۰ درصد استفاده از مواد شیمیایی در نتیجه عدم سوزش چشم و بینی
 • عدم تغییر در PH آب
 • بی خطر بودن برای اپراتور و کاربر
 • سازگار بودن با محیط زیست و عدم تولید پساب هایی که برای محیط زیست زیان بار هستند
 • خنثی کردن مزه، رنگ و بوی بد
 • افزایش اکسیژن در آب و محیط های استخری و ایجاد شفافیت در آب
 • کاهش هزینه های ذخیره مواد شیمیایی خطرناک و انتقال آن ها با استفاده از ازن
 • نداشتن مشکلات ایمنی ذخیره سازی و حمل و نقل به دلیل تولید شدن در محل
 • کاهش مصرف آب به علت افزایش کیفیت
 • حذف هزینه های ماهانه دفع مواد زائد و مواد شیمیایی و در نتیجه مقرون به صرفه بودن و موثر بودن آن با توجه به تولید الکتریسیته
 • بهبود ظرفیت فیلتر و مواد منعقد کننده و کاهش احیاء فیلتر در استفاده از منعقد کننده ها
تاریخچه ازن ژنراتور - پکیج تصفیه آب صنعتی
دستگاه ازن ژنراتور مناسب تصفیه و ضدعفونی آب
انواع دستگاه های ازن ژنراتور مناسب جهت پاکسازی محیط

مولد گاز ازن یا دستگاه های ازن ساز که برای ازن درمانی مورد استفاده قرار می گیرند، برای ضد عفونی کردن در برابر ویروس کرونا نیز موثر هستند. اما بسته به عملکرد، هزینه های جانبی و راندمان هر کدام توصیه نمی شوند. برای کسب اطلاع در مورد انواع دستگاه های ازن و مقایسه آنها با یکدیگر، تمامی موارد را ذکر خواهیم نمود.  تا بهترین گزینه برای ضد عفونی کردن صنعت پزشکی با ازن را انتخاب کرده و استفاده کنید:

 • Corona Discharge: این دستگاه اثر صاعقه را در تولید ازن ژنراتور شبیه سازی نموده و ازنی را تولید می کند که ازن خالص نیست. تنها ۲۱% جو از اکسیژن تشکیل شده است و ما برای ضد عفونی با ازن نیاز به ازن خالص خواهیم داشت. از این رو هوایی که وارد دستگاه می گردد لازم است اکسیژن خالص باشد. زیرا این دستگاه با اکسیژن خالص کار کرده و یکی از نمونه های عالی محسوب می شود که تانک اکسیژن برای آن در نظر گرفته می شود. عیب این دستگاه ازن ژنراتور در آن است که نیروی الکتریسیته زیادی نیاز دارد تا ازن به میزان کافی برای ضد عفونی تولید کند. همین مسئله نیز گرمای زیادی تولید می کند. پس نیاز به تهویه قوی است. علاوه بر آن تولید ازن در رطوبت بالای ۶۰ درصد متوقف خواهد شد. اما باز هم این دستگاه بهترین نوع شناخته می شود.
 • UV Ozone Generator: این دستگاه ارزان قیمت بوده و کارایی پایینی دارد. در حالت طبیعی نور UV خورشید به مولکول های اکسیژن برخورد نموده و دو اتم اکسیژن تولید میکند. که در اثر واکنش بعدی گاز ازن ژنراتور و مقداری گاز اکسیژن تولید خواهد شد. دستگاه هایی که اینگونه کار می کنند، برای مصارف درمانی و تحقیقاتی استفاده می کند. مصرف برق بالایی دارند و زمان زیادی لازم دارند تا کمی ازن تولید کنند. پس اصلا توصیه نمی شوند.
 • Electrolytic Ozone Generator: این نوع برای ضد عفونی برای ویروس کرونا مناسب نیست و تنها برای ضدعفونی آب مناسب است. چون اکسیژن مورد نیاز خود را از داخل فاضلاب یا آب پساب تامین می نماید.
 • Cold Plasma Ozone Generator: از این دستگاه ازن ژنراتور و مصرف آن برای ضدعفونی از طریق لوله های حاوی گاز نئون که در محفظه ای بزرگ قرار دارد استفاده می شود. الکترودی که در انتهای محفظه قرار دارد به جریان برق میدان الکتریکی وصل شده و بین دو لوله گاز های نجیب ایجاد کرده و آن را یونیزه میکند. با عبور اکسیژن از داخل این محفظه ها ازن تشکیل شده و از آنجایی که گرما تولید نمی کند لفظ Cold به خود گرفته است. راندمان کاری این سیستم همچون دستگاه دیگری است که گرما تولید نمیکند. اما بسیار سنگین، گران قیمت و حجیم است. در بازار حداقل ۲ هزار دلار قیمت دارد.
ازن ژنراتور چیست؟ - آب شیرین کن ro - تصفیه آب صنعتی - دستگاه ازن ژنراتور
دستگاه های ازن ژنراتور مناسب پاکسازی محیط

تاثیر ازن ژنراتور بر روی ویروس کرونا

طبق مطالعات علمی، ویروس ها در اصل موجودات زنده ای نیستند و بیومولکول های پیچیده ای محسوب می شوند، که باید داخل ساختار زنده سلولی قرار بگیرند تا فعال شوند. کرونا( کووید ۱۹) ویروس در اصل جزو ویروس های پوشش داری محسوب می شود که در برابر استرس های فیزیکی – شیمیایی و تنش حساس است.  بر این اساس این ویروس کرونا نیز در صورتی که در برابر غلظت مناسبی از گاز ازن قرار بگیرد، و مدت زمان تاثیر گذاری نیز به صورت علمی تعیین گردد، می توان ضد عفونی کردن با ازن را به شیوه ای موثر برای مقابله با این ویروس دانست.

در این شیوه ضدعفونی با ازن ، گاز منتشر شده از لایه بیرونی ویروس به داخل آن نفوذ می کند. پس از ورود به ساختار اصلی آن، که در اصل ماده ژنتیکی یا DNA ویروس است قرار گرفته و به آن آسیب جدی وارد میکند. فرایند آسیب دیدن پوشش بیرونی ویروس یا لایه بیرونی با استفاده از ضد عفونی کننده ازن، را اکسیداسیون می گویند. که در اصل احتمال دارد تا ۹۹% یا حتی بیشتر نیز منجر به نابودی ویروس گردد.

عوامل تاثیر گذار در قیمت ازن ژنراتور

قیمت ازن ژنراتور به اطلاعات مربوط به محیط یا ماده ای که قرار است ضدعفونی شود، بستگی دارد. قیمت دستگاه ازن ژنراتور به نوع و میزان مورد نیاز ازن در گندزدایی فاضلاب بستگی دارد. هرچه میزان ازن استفاده شده در دستژگاه بیشتر باشد قیمت نیز بالاتر می رود. قیمت این دستگاه به شیشه کواتز سیستم، کمپرسور باد ، جنس شیلنگهای پی وی سی و سیستم یک طرفه کننده هوا جهت جلوگیری از بازگشت آب به داخل رآکتور ، نوع خنک کننده و وجود یا عدم وجود جت فن جهت خنک کاری بدنه دستگاه تزریق ازن بستگی دارد.

تاریخچه ازن

رویدادتاریخ
بوی ازن برای اولین بار توسط شخصی به نام وان موری در مجاورت با تخلیه الکتریکی گزارش شد.۱۷۵۸
کریستین شنبن، بوی ازن را تشخیص داده و از این به بعد از کلمه یونانی “بو” به جای آن استفاده می کند.۱۸۴۰
اولین ژنراتور ازن صنعتی توسط ورنرفون سلمان ساخته شد.۱۸۵۷
ساختار ازن به عنوان اکسیژن شناخته شد۱۸۶۷
ازن برای اولین بار به عنوان ضدعفونی کننده آب آشامیدنی، در هلند تجاری شد.۱۸۹۳
اولین بار آب شهری ایالات متحده در نیویورک نصب شد.۱۹۰۳
ساخت شدن کارخانه آب در نیس فرانسه برای ضد عفونی کردن آب آشامیدنی۱۹۰۶
ازن برای اولین بار با عنوان ماده نگهدارنده برای خنک نگه داشتن گوشت نیز استفاده شد.۱۹۰۹
ارتش المان برای بهبود زخم ها و عفونت ها از ازن در میدان نبرد استفاده کردند.۱۹۱۴
آلبرت وولف، پزشک آلمانی برای معالجه بیماری های پوستی از ازن استفاده کرد.۱۹۱۵
Fisch E.A دندانپزشک، برای ضد عفونی از آب ازن زنی شده استفاده کرد.۱۹۳۲
ازن از رشد مخمر و قالب در حین ذخیره میوه جلوگیری نمود.۱۹۳۹
دکتر W.Zable با استفاده از ازن سرطان را درمان کرد.دهه ۱۹۵۰
با استفاده از آب ازن زنی شده اقدام به آبیاری گیاهان کردند.دهه ۱۹۷۰
اعلامیه FDA GRAS برای استفاده از ازن در آب بطری( دوره ۴۷، ثبت فدرال، شماره ۱۱۳، ۵ نوامبر ۱۹۸۲)۱۹۸۲
شروع به کار اولین سیستم تصفیه ازن ژنراتور در کارخانه اتحادیه کمپ فرانکلین، ویرجینیا۱۹۹۲
FDA GRAS بدون تغییر برای استفاده ازن در آب بطری تجدید می شود.۱۹۹۵
USDA استفاده از آب ازن را برای شستن لاشه مرغ تایید کرد۱۹۹۶
USDA پروتکل استفاده از ازن برای گوشت را رد کرد و با استناد به اعلامیه GRAS در سال ۱۹۸۲ که اعلام نموده بود هرگونه استفاده از ازن باید توسط یک درخواست افزودنی دیگر تنظیم شود.۱۹۹۹
اعطای تاییدیه FDA و USDA۲۰۰۰
مرحله اجرای قوانین جانبی محصولات ضد عفونی کننده  ERA۲۰۰۰-۲۰۰۴
FDA ازن ژنراتور را به عنوان یک ماده ضد میکروبی برای تماس مستقیم با غذا تایید کرد.۲۰۰۱
USDA تماس گوشت و مرغ با ازن را تایید کرد.۲۰۰۱
فیلتر نانو فیلتراسیون - قیمت فیلتر های اسمز معکوس
فروش ویژه انواع آب شیرین کن
02186122469
از بروز ترین اخبار مطلع شوید

به خبرنامه هفتگی ما بپیوندید

بروز ترین اخبار و تکنولوژی های تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب

دسته بندی مطالب

8 دیدگاه دربارهٔ «دستگاه ازن ژنراتور»

  1. سلام وقت شما بخیر
   ازن یک ماده ی ضدمیکروبی قوی می باشد که باعث ضدعفونی کنندگی در محیط می شود و اینکه در محیط بیمارستان مهم ترین نیاز ضدعفونی کردن می باشد دستگاه ازن ژنراتور بسیار کاربرد دارد. در قبل از گاز کلر برای ضدعفونی استفاده میشد که باعث بروز مشکلات تنفسی در فرد میشد که در حال حاضر با توجه به بیماری کرونا استفاده از گاز ازن ایجاد حساسیت در ریه را کاهش می دهد.
   خرید دستگاه ازن ژنراتور نسبت به روش های دیگر ضدعفونی کردن قیمت مناسب تری دارد.
   برای دریافت مشاوره در خصوص تصفیه آب و خرید دستگاه ازن ژنراتور می توانید به سایت پیورآکوا مراجعه کنید یا شماره تماس خود را درج کنید تا در اسرع وقت کارشناشان ما با شما تماس حاصل نمایند.
   https://pure-aqua.ir/
   https://pure-aqua.ir/services/ozone-generator/

  1. سلام وقت بخیر
   پر کاربردترین پکیج تصفیه آب صنعتی، استفاده از ازن ژنراتور می باشد. با توجه به معضلات موجود در مرغداری ها اعم از بوی نامطبوع، تصفیه فاضلاب خروجی از مرغداری استفاده از دستگاه ازن ژنراتور بسیار ضروری می باشد.
   برای دریافت مشاوره در خصوص تصفیه آب و خرید دستگاه ازن ژنراتور می توانید به سایت پیورآکوا مراجعه کنید یا شماره تماس خود را درج کنید تا در اسرع وقت کارشناشان ما با شما تماس حاصل نمایند.
   https://pure-aqua.ir/
   https://pure-aqua.ir/services/ozone-generator/

  1. سلام وقت بخیر
   دستگاه ازن ژنراتور با تولید گاز ازن دارای دو کاربرد عمده در پاکسازی هوا و تصفیه آب می باشد و همچنین باعث از بین رفتن بوهای نامطبوع در محیط می گردد.
   دستگاه ازن ژنراتور که به آن ازن ساز هم گفته می شود عمدتا برای تمیزی هوا از آلودگی و بو مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه های ازن ژنراتور در سایز و کاربردهای مختلف توسط کارشناسان پیورآکوا طراحی و به تولید می رسد. برای آشنایی و مشاوره در خصوص انواع ازن ژنراتورها می توانید به سایت پیورآکوا مراجعه کنید و یا با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.
   https://pure-aqua.ir/services/ozone-generator/

  1. بله ازن ژنراتور در تصفیه آب نسبت به کلر مزیت بیش تری دارد که شامل موارد زیر می باشد:

   ۱.افزایش ضدعفونی کردن و عدم تغییر در رنگ، بوی آب و طعم
   ۲.عدم تغییر در PH آب
   ۳.بسیار سازگارتر با محیط زیست
   ۴.نابود کردن پاتوژن های مقاوم در برابر کلر
   ۵.کاهش مواد شیمیایی در مواد گندزدا
   ۶.تاثیر گذاری بر طیف گسترده ای از میکرو ارگانیسم‌ها

   برای آشنایی بیشتر با کاربرد ازن ژنراتور می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:
   https://pure-aqua.ir/services/ozone-generator/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *