main logo

سر فصل مطالب

مخازن گالوانیزه

مخازن آهن گالوانیزه ساخته شده از آهنی است که توسط لایه ای از روی پوشانده شده است تا فلز این قدرت را داشته باشد که در برابر خوردگی مقاومت کند. وقتی آهن در محیطی که احتمال خوردگی وجود دارد استفاده شود، غالباً گالوانیزه می شود تا بتواند در برابر شرایط مقاومت کند. اما حتی با گالوانیزه شدن، در نهایت خوردگی شروع می شود، به خصوص اگر شرایط اسیدی باشد.

مخازن آهن گالوانیزه - مخازن آهنی تصفیه آب

پیورآکوا تولید کننده انواع مخزن جی آر پی GRP، مخزن اس ام سی SMC، مخزن اف آر پی FRP

مخازن آهنی در تصفیه آب صنعتی

مخازن آهنی برای مصارف صنعتی و نیمه صنعتی و در ظرفیت های بالا استفاده می شود. در مناطق گرم یا خشک که تابش مستقیم نور خورشید بر روی جداره های این مخازن می تواند تاثیر زیادی بگذارد، بهتر است از مخازن آهنی گالوانیزه استفاده شود.
برای مصارف صنعتی و نیمه صنعتی، استفاده از مخازن آهنی ساخته شده از ورق های گالوانیزه سفید، که هیچ گونه مواد شیمیایی در ساخت آنها به کار نرفته است، مناسب تر است. چرا که این ورق های سفید علاوه بر این که مواد شیمیایی ندارند، در برابر زنگ زدگی نیز نسبت به ورق های سیاه مقاوم ترند.

طراحی و ساخت مخازن آهنی

برای ساخت مخزن گالوانیزه ابتدا طبق نیاز مصرف کننده مخزن گالوانیزه طراحی می شود. مخزن استوانه ای گالوانیزه در دوحالت مخزن عمودی و مخزن افقی ساخته می شود. مخزن گالوانیزه مکعبی، هوایی، ماشینی و مخزن چرخدار نیز از دیگر انواع اشکال ساخت این مخزن ها هستند. باید توجه داشت که انتخاب صحیح شکل مخزن بستگی دارد به مورد استفاده مخزن، محدودیت فضا، فشار کاری، ضخامت مورد نیاز و آب و هوای منطقه ای که مخزن در آن استفاده می شود.
توجه به همه این موارد برای طراحی مخزنی که از نظر مهندسی و تجربی استاندارد و مورد رضایت کار فرما و خریدار باشد، ضروری است.

کاربرد مخازن آهنی

از مخزن گالوانیزه برای نگهداری و ذخیره آب آشامیدنی و غیر آشامیدنی در منازل مسکونی، ساختمان های تجاری، کارخانه ها، صنایع دامپروری، صنایع کشاورزی و… استفاده می شود. و صد البته، جهت مصارف آتش نشانی مخازن گالوانیزه گزینه بسیار بسیار مناسبی می باشند.
مزایا
مخازن ذخیره آب گالوانیزه برای نگهداری حجم زیادی از آب استفاده می شوند و ظرفیت های زیادی را در یک ساختار بسیار مقرون به صرفه ذخیره می کنند.این مخازن ذخیره آب باید بر روی یک پایه بتونی مناسب ساخته شوند و برای جلوگیری از آلودگی مخزن و رشد جلبک ها روی آنها را پوشانده شود.
قیمت ورق های گالوانیزه

مخازن آهنی دوام خوبی دارند

مخازن آهنی بسیار ضخیم تر از مخازن PVC هستند. این باعث می شود آنها قوی و با دوام باشند. آنها می توانند شرایط آب و هوایی سخت را در فضای باز به راحتی تحمل کنند. وقتی یکی بخرید، می تواند سالها برای شما دوام بیاورد. در صورت تصمیم به جابجایی، می توانید این کار را با خیال راحت و بدون دردسر انجام دهید.

آنها می توانند حجم زیادی را در خود جای دهند
بیشتر مخازن آهنی آب می توانند از ۵۵۰۰۰ لیتر و بیشتر حجم داشته باشند، که برای استفاده صنعتی نیز ایده آل است. البته، مخازن آهنی کوچکتر نیز وجود دارد. در واقع می توانید بر اساس نیازتان اندازه و طرح متناسب با شرایط خود را انتخاب کنید.

عوامل موثر در قیمت مخازن آهنی

قیمت ورق های گالوانیزه عاملی مهم در تعیین قیمت انواع مخازن آهن گالوانیزه هستند. قیمت تانکر آب گالوانیزه بر اساس وزن، اندازه، ضخامت و قیمت روز ورق محاسبه می گردد.
ظرفیت و شکل فیزیکی تانکر معیار دیگری برای محاسبه قیمت انواع مخازن آهنی گالوانیزه است.
قیمت مخازن آهنی آب گالوانیزه نسبت به دیگر مخازن با جنس متفاوت چندان گران نیست و به همین دلیل است که این نوع از مخزن ها کاربرد زیادی دارند. البته قیمت عاملی بسیار مهم در تعیین کیفیت مخازن آهنی گالوانیزه است و پیشنهاد می شود به کیفیت کار بر حسب نوع نیاز توجه کافی شود.

فیلتر نانو فیلتراسیون - قیمت فیلتر های اسمز معکوس
فروش ویژه انواع آب شیرین کن
02186122469
از بروز ترین اخبار مطلع شوید

به خبرنامه هفتگی ما بپیوندید

بروز ترین اخبار و تکنولوژی های تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب

دسته بندی مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *