شرکت پیورآکوآ

سیستم‌های آب شیرین کن و تصفیه فاضلاب

سیستم‌های آب شیرین کن و تصفیه فاضلاب

دسته بندی‌

مخازن آهنی

سر فصل مطالب

مخازن گالوانیزه

مخازن آهنی گالوانیزه ساخته شده از آهن با روکشی از روی است. این امر به خاطر آن است که فلز این قدرت را داشته باشد که در برابر خوردگی مقاومت کند. آهن هنگام استفاده در محیط مستعد خوردگی، غالباً گالوانیزه می‌شود تا بتواند در برابر شرایط مقاومت کند. اما حتی با گالوانیزه شدن و به‌خصوص در شرایط اسیدی، در نهایت خوردگی شروع می‌شود.

مخازن آهن گالوانیزه - مخازن آهنی تصفیه آب

پیورآکوا تولیدکننده انواع مخزن جی آر پی GRP، مخزن اس ام سی SMC، مخزن اف آر پی FRP

مخازن آهنی در تصفیه آب صنعتی

این مخازن برای مصارف صنعتی و نیمه‌صنعتی و در ظرفیت‌های بالا استفاده می‌شود. در مناطق گرم یا خشک تابش مستقیم نور خورشید بر روی جداره‌های این مخازن می‌تواند تأثیرگذار باشد. بهتر است از مخازن آهنی گالوانیزه استفاده شود.
برای مصارف صنعتی و نیمه‌صنعتی، استفاده از مخازن آهنی ساخته شده از ورق‌های گالوانیزه سفید، که هیچ‌گونه مواد شیمیایی در ساخت آن‌ها به‌کار نرفته است، مناسب‌تر است. ورق‌های گالوانیزه سفید علاوه بر این که مواد شیمیایی ندارند، در مقایسه با ورق‌های سیاه در برابر زنگ‌زدگی مقاوم‌ترند.

طراحی و ساخت مخازن گالوانیزه

برای ساخت مخزن گالوانیزه ابتدا طبق نیاز مصرف‌کننده مخزن گالوانیزه طراحی می‌شود.

مخزن استوانه‌ای گالوانیزه در دوحالت مخزن عمودی و مخزن افقی ساخته می‌شود. از دیگر اشکال این مخزن می‌توان به: مخزن گالوانیزه مکعبی، هوایی، ماشینی و مخزن چرخ‌دار اشاره کرد. انتخاب صحیح شکل مخزن بستگی به کاربرد مخزن، محدودیت فضا، فشار کاری، ضخامت موردنیاز و آب‌وهوای منطقه‌ای که مخزن در آن استفاده می‌شود، دارد.
توجه به تمام این موارد برای طراحی مخزنی که از نظر مهندسی و تجربی استاندارد و مورد رضایت کارفرما و خریدار باشد، ضروری است.

کاربرد مخازن آهنی

از مخزن گالوانیزه به‌منظور نگهداری و ذخیره آب آشامیدنی و غیرآشامیدنی در منازل مسکونی، ساختمان‌های تجاری، کارخانه‌ها، صنایع دام‌پروری، صنایع کشاورزی و… استفاده می‌شود. هم‌چنین مخازن گالوانیزه گزینه بسیار مناسبی جهت مصارف آتش‌نشانی هستند.

مزایا

مخازن ذخیره آب گالوانیزه برای نگهداری حجم زیادی از آب استفاده می‌شوند و ظرفیت‌ آن‌ها را در یک ساختار  مقرون به‌صرفه بسیار زیاد است. این نوع از مخازن ذخیره آب باید بر روی یک پایه بتونی مناسب ساخته شوند و برای جلوگیری از آلودگی مخزن و رشد جلبک‌ها روی آن‌ها پوشانده شود.
قیمت ورق های گالوانیزه

دوام بالای مخازن آهنی 

مخازن آهنی بسیار ضخیم‌تر از مخازن PVC هستند. این امر باعث می‌شود آنها قوی و بادوام باشند و در شرایط آب‌و‌هوایی سخت مقاوم باشند. هم‌چنین جابه‌جایی آن‌ها آسان و بدون دردسر است.

ظرفیت بالای مخازن آهنی 
بیشتر  این مخازن آب می‌توانند تقریباً ۵۵۰۰۰ لیتر حجم داشته باشند که این مقدار برای استفاده صنعتی نیز ایده‌آل است. البته، مخازن آهنی کوچک‌تر نیز وجود دارد. در واقع می‌توانید بر اساس نیازتان اندازه و طرح متناسب با شرایط خود را انتخاب کنید.

عوامل مؤثر بر قیمت مخازن آهنی

قیمت ورق‌های گالوانیزه عاملی مهم در تعیین قیمت انواع مخازن آهن گالوانیزه هستند. قیمت تانکر آب گالوانیزه بر اساس وزن، اندازه، ضخامت و قیمت روز ورق محاسبه می‌شود..
ظرفیت و شکل فیزیکی تانکر معیار دیگری برای محاسبه قیمت انواع مخازن آهنی گالوانیزه است.
قیمت مخازن آب گالوانیزه نسبت به دیگر مخازن با جنس متفاوت مناسب است و به همین دلیل است که این نوع از مخزن‌ها کاربرد زیادی دارند. البته قیمت عاملی بسیار مهم در تعیین کیفیت مخازن گالوانیزه است و پیشنهاد می‌شود به کیفیت کار بر حسب نوع نیاز توجه کافی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *