شرکت پیورآکوآ

سیستم‌های آب شیرین کن و تصفیه فاضلاب

سیستم‌های آب شیرین کن و تصفیه فاضلاب

دسته بندی‌

قیمت خرید فیلتر مدیا - فروش فیلتر مدیا

سر فصل مطالب

فیلتر مولتی مدیا (فیلتر شنی و کربنی) از ترکیب فیلتر شنی و فیلتر کربنی در یک مخزن ساخته شده و از لایه‌های ماسه و کربن، کربن فعال، ذغال سنگ، لاستیک های خرد شده، فوم، شیشه خرد شده (سیلیس)، الیاف، آنتراسیت، گرانیت خرد شده و مواد دیگر تشکیل شده است.

سیستم‌های پیش تصفیه آب شیرین کن اسمز معکوس از فیلتر مولتی مدیا (فیلتر ماسه و کربن) قبل از تصفیه استفاده می‌کنند. این فیلترها معمولاً از سه لایه ماسه و یک لایه کربن تشکیل شده‌اند. در واقع این سیستم‌ها مزایای فیلترهای شنی و کربنی را ترکیب می‌کنند. فیلتر شنی جامدات معلق تا قطر ۵۰ میکرون را از بین برده و کدورت آب را کاهش می دهد. در حالی که فیلتر کربنی طعم، بو، رنگ، مواد آلی و کلر آزاد را از بین می‌برد.

فیلتراسیون با فیلترهای شنی (سریع و آهسته) یکی از موثرترین روش‌های تصفیه برای جداسازی ذرات معلق است. آب از طریق بستری از ذغال کربن اکتیو گرانولی در فیلتر کربنی عبور می‌کند و رنگ و بو توسط ذغال کربنی جذب می‌شود و آب خروجی را بی مزه، بی بو و بی‌رنگ می‌کند. فیلترهای کربنی معمولاً پس از فیلترهای ماسه‌ای در فرآیند تصفیه آب استفاده می‌شوند.

قیمت و خرید فیلتر-مدیا

جنس بدنه فیلتر مولتی مدیا (فیلتر ماسه و کربن) ممکن است از فولاد (استیل)، FRP یا فولاد کربنی (کربن استیل) با پوشش رنگ اپوکسی باشد و دانه‌های سیلیس یا گرانول‌های کربن فعال در این مخازن ریخته می‌شوند. به دلیل میزان ذرات موجود در آب، این فیلترها هر از گاهی اشباع می‌شوند و نیاز به شستشو‌ی معکوس دارند. شستشوی معکوس را می توان به صورت دستی، نیمه اتوماتیک یا خودکار انجام داد.

مشخصات فیلتر مولتی مدیا​

عمق محیط فیلتر در این دستگاه معمولاً ۶۰ تا ۹۰ سانتی متر است. می تواند شامل ماسه، سیلیس، سیلیکات آلومینیوم، آنتراسیت و سایر مواد باشد. مخزن اطراف فیلتر را در بر می‌گیرد. سیستم پشتیبانی، که معمولاً از شن تشکیل شده است، مانع از شسته‌شدن محتویات درون فیلتر دستگاه می‌شود.

آب از بالا به مخزن وارد می‌شود و به محیط فیلتر نفوذ کرده و محتویات دستگاه مواد جامد معلق نامطلوب آب را به دام می‌اندازند. در نهایت آب تصفیه شده به کمک سیستم تخلیه کم فشار از طریق راه آب خروجی از دستگاه خارج می‌شود. برخلاف برخی از فیلتر کارتریج، فیلترمدیا را می‌توان تمیز و دوباره استفاده کرد.

 • قابلیت تحمل فشار بین ۵ تا ۸ بار
 • قابل ارائه با بدنه از جنس استیل / فایبر گلاس (FRP ) / کربن استیل
 • قابل ارائه با سه شیر دستی، نیمه ‌‌اتوماتیک و تمام اتوماتیک جهت شستشوی معکوس
 • مجهز به شیر هوا گیری و فشارسنج
 • استفاده از سه لایه سنگ سیلیس دانه ‌بندی شده
 • استفاده از مرغوب‌ترین کربن فعال‌

کاربرد فیلتر مدیا​ در تصفیه آب صنایع گوناگون

در بخش تصفیه آب برای حذف مواد ماسه ای با کیفیت بالا و همچنین طعم و رنگ آب از فیلتر مولتی مدیا استفاده می‌شود و عمر فیلترهای ثانویه را در دستگاه‌های تصفیه آب افزایش می‌دهد. این نوع تکنیک در درجه اول در دستگاه‌های تصفیه آب با حجم کم استفاده می‌شود.

به جای فیلتر مدیا، از فیلتر شنی و فیلتر کربنی در دستگاه‌های تصفیه آب با حجم بیش از دو ستون مستقل استفاده می‌شود. میزان حجم برنامه ریزی شده فیلترینگ ۵ تا ۲۰ متر مکعب در روز برآورد شده است.

water treatment - تصفیه آب
در بخش تصفیه آب برای حذف مواد ماسه ای و حفظ طعم و رنگ آب از فیلتر مولتی مدیا استفاده می‌شود.

یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای از بین بردن کدورت از آب استفاده از فیلتر مدیا است. از فیلترهای مدیا به منظور تصفیه آب برای مقاصدی چون تهیه آب آشامیدنی، تصفیه آب صنعتی، شرکت‌های نفت و گاز، استخرهای شنا و… استفاده می‌کنند. معمولا از این محصول در اموری که در ادامه نام برده شده‌اند استفاده می‌شود:

 • تصفیه آب صنعتی​
 • فیلترهای آب شهری​
 • فیلتر تصفیه آب خانگی​
 • فیلتر آب فاضلاب​
 • آب استخر​
 • تصفیه آب زیرزمینی​
 • فرآوری مواد غذایی و نوشیدنی
 • ​تصفیه آب آبیاری​
 • تصفیه آب در پارک آبی​

مزایای فیلتر مدیا شرکت سازه‌های آبی پیور آکوا

فیلترهای چند رسانه ای (فیلترهای شن و کربن) دارای مزایای زیر هستند:

 • توانایی حذف ذرات نامحلول و مواد شیمیایی درشت در فیلتر مولتی مدیا (فیلتر ماسه و کربن)
 • عدم نیاز به فیلتر کربن
 • هزینه های ثابت را کاهش می‌دهد.
 • فضای مورد نیاز سیستم تصفیه آب را کاهش می‌دهد.

فیلتر مدیا در تصفیه آب صنعتی​

در صنعت، فیلتراسیون می‌تواند از ماشین آلات پیچیده و گران قیمت استفاده شده محافظت کند. وقتی ذرات به درستی فیلتر نشوند، می‌توانند به تجهیزات آسیب برسانند. این امر در نهایت می‌تواند منجر به خرابی سیستم شود.

به عنوان مثال، ذرات باقیمانده در یک لوله می‌تواند باعث فرسایش لوله و ایجاد نقص در عملکرد آن شود. استفاده از فیلتر مدیا در تصفیه آب صنعتی می‌تواند به جلوگیری از آلودگی و کاهش مسائل زیست محیطی نیز کمک کند. این امر حتی به شرکت‌ها کمک می‌کند تا کیفیت تعیین شده توسط استانداردها را بهتر رعایت کنند.
فیلتراسیون یک مرحله حیاتی در بسیاری از فرآیندهای صنعتی مخصوصا تصفیه آب است. همانطور که می توانید تصور کنید، بدون تجهیزات تصفیه آب مناسب همه چیز ممکن است خیلی زود خراب شود. به همین دلیل است که ما در تصفیه آب صنعتی شرکت سازه‌های آبی پیورآکوا مأموریت داریم تا فیلترهایی با کیفیت بالا به مشتریان خود عرضه کنیم.

قیمت فیلتر مولتی مدیا​ پیورآکوا

قیمت فیلتر مدیا به نوع کاربرد و موادی بستگی دارد که در آن به کار رفته‌اند. مثلا انتخاب شیر دستی به جای شیر اتوماتیک، نوع جنس بدنه (استیل، فایبر گلاس (FRP )، کربن استیل) و… در قیمت تاثیر فراوانی دارند.

اگر می‌خواهید بدانید به چه نوع فیلتری نیاز دارید و یا در مورد تجهیزات مناسب برای سیستم خود سوالی دارید می توانید با شماره ۰۲۱۸۶۱۲۲۴۶۹ با کارشناسان ما در تماس باشید. در شرکت پیورآکوا همواره یکی از متخصصان واجد شرایط ما در دسترس شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.