شرکت پیورآکوآ

سیستم‌های آب شیرین کن و تصفیه فاضلاب

سیستم‌های آب شیرین کن و تصفیه فاضلاب

دسته بندی‌

آب شیرین کن صنتی ساخت پیور آکوا

سر فصل مطالب

یکی از انواع آب شیرین‌های صنعتی، آب شیرین کن کشاورزی است. از آنجایی که کشور ما ایران با مشکل کم آبی و آب و هوایی خشک مواجه است، یافتن آب تصفیه شده و مناسب جهت کشاورزی به نوعی نایاب شده است. به همین دلیل آب شیرین کن کشاورزی جایگاهی ویژه در صنعت کشاورزی یافته است. شما می‌توانید جهت خرید تصفیه آب صنعتی با مشاوران شرکت سازه‌های ابی پیور آکوا با شماره ۰۲۱۸۶۱۲۲۴۶۹ در تماس باشید.

انواع آب شیرین کن‌های صنعتی

انواع آب شیرین کن صنعتی وابسته به نوع آب ورودی و کیفیت آب خروجی دسته‌بندی می‌شوند. آب شیرین کن‌های صنعتی به دسته های زیر تقسیم می‌شوند:

 • آب شیرین کن کشاورزی
 • آب شیرین کن گلخانه ای
 • آب شیرین کن مرغداری
 • آب شیرین کن دریایی
 • آب شیرین کن بیمارستانی
فیلترهای ممبران و کارتریج در آب شیرین کن های صنعتی
آب شیرین کن‌های صنعتی وابسته به نوع آب ورودی و کیفیت آب خروجی دسته بندی می‌شوند.

 آب شیرین کن مرغداری

آب نقشی بسیار مهم در صنعت پرورش انواع طیور و مرغ ایفا می‌کند. آب مناسب با tds توسط دستگاه آب شیرین کن مرغداری فراهم می‌شود. معمولا برای پرورش مرغ بهترین tds عدد ۳۵۰ است. بیماری کانی بالیسم، نرمی اسخوان و سنگ کلیه از جمله بیماری‌هایی است که در صورت خوردن آب تصفیه نشده، مرغ به آن مبتلا می‌شود.

آب شیرین کن دریایی

یکی از پرکاربردترین انواع آب شیرین کن صنعتی نوع آب شیرین کن دریایی است. از آب شیرین کن‌های دریایی در کشتی‌ها، لنج‌ها، مناطق کم آب و… استفاده می‌کنند.

آب شیرین کن بیمارستانی یا آزمایشگاهی

آب به عنوان یک حلال در آزمایشگاه به عنوان آب ورودی دستگاه دیالیز استفاده می شود. از آب شیرین کن بیمارستانی و آزمایشگاهی در بخش‌هایی از قبیل بخش استریل، بخش‌های اتاق عمل و… استفاده می‌شود.

ظرفیت اب شیرین کن صنعتی

بسته به نوع و تعداد فیلتر ممبران، ظرفیت‌های آب شیرین کن نیز متفاوت است. مِمبران‌ها در انواع ۴ و ۸ اینج تولیدشده و ظرفیت هر یک از آن‌ها، ظرفیت دستگاه را نیز تغییر می‌دهد. حداقل ظرفیت دستگاه اب شیرین کن صنعتی ۵ متر مکعب در شبانه روز معادل ۵۰۰۰ لیتر در ۲۴ ساعت است. (ظرفیت حداکثری برای آب شیرین کن‌های صنعتی وجود ندارد).

مطالعه بیشتر
فیلتر ممبران

فیلتر آب شیرین کن‌های صنعتی

فیلترهای آب شیرین کن بسته به نوع و ظرفیت متفاوت هستند. فیلتر شنی، فیلتر ممبران، فیلتر کاتریج و… از انواع متداول این فیلترها هستند.مهم‌ترین فیلتر اب شیرین صنعتی، فیلتر شنی است که تعویض سلیس در آن حائز اهمیت است.

زمان مناسب تعویض فیلتر آب شیرین کن صنعتی

با توجه به طراحی و استانداردهای سیستم می توانیم مشخص سازیم که چه زمانی مناسب‌ترین حالت برای تعویض فیلترها است. (بهترین زمان جهت تعویض فیلتر کارتریج معمولا یک ماه پس از استفاده است).

اجزای آب شیرین کن صنعتی شرکت پیور آکوا

اجزایی که در آب شیرین کن صنعتی نصب می گردند بسته به خواسته و نظر کارفرما متفاوت اند. تجهیزاتی از قبیل فیلتر ممبران، وسل ممبران، لوله استنلس استیل، گیج، پرشر سودیج، پرشر وسل ، شاسی، فیلتر شنی، فیلتر کربنی، تابلو برق، لوله upvc و… از متداول‌ترین تجهیزات تصفیه آب هستند.

جهت خرید دستگاه آب شیرین صنعتی و دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان ما در شرکت سازه های ابی پیور اکوا با شماره ۰۲۱۸۶۱۲۲۴۶۹ در تماس باشید.

نحوه کار آب شیرین کن صنعتی

نحوه کارکرد آب شیرین کن صنعتی از پایه و اساس تصفیه آب به روش اسمز معکوس است. در اسمز معکوس یک لایه غشا نیمه تراوا که به عنوان فیلتر ممبران شناخته می‌شود با فشار توسط پمپ، آب را تصفیه می‌کند. آب ورودی به فیلتر ممبران به دو بخش آب تصفیه (permeate) و آب تغلیظ شده (concentrate) یا فاضلاب تقسیم می‌شود.

طراحی آب شیرین کن صنعتی

سه راه حل اساسی برای طراحی اب شیرین کن‌های صنعتی ضروری است:

 • آنالیز آب ورودی
 • تعیین ظرفیت دستگاه و مشخص کردن اب ورودی جهت تعیین نوع ممبران‌ها، تعداد فیلترها و چیدمان آن‌ها
 • تعیین و انالیز نوع اب خروجی جهت انتخاب بهترین متریال و فیلتر استفاده شده

خرید آب شیرین کن صنعتی

اولین اقدام جهت خریداری دستگاه آب شیرین کن صنعتی، انجام آزمایش آب است. در این آزمایش میزان سختی، شوری و املاح موجود در آب ارزیابی می‌شود. از آنجایی که کیفیت آب در مناطق مختلف کشور با یکدیگر متفاوت است با انجام این آزمایش، شما دستگاه مخصوص کیفیت آب منطقه خود را خریداری می‌کنید. با توجه به بودجه‌ای که کارفرما قصد دارد هزینه کند، تعداد متریال، قطعات و تجهیزات مورد استفاده در پکیج تصفیه آب تعیین می‌گردند.  

مطالعه بیشتر
نمک سختی گیر
کارخانه تولید آب شیرین کن های صنعتی
دستگاه‌های آب شیرین کن صنعتی دارای ظرفیت 5 متر مکعب در شبانه روز می‌باشند.

راه اندازی آب شیرین کن های صنعتی

 • جهت راه اندازی آب شیرین‌های صنعتی ابتدا می بایست ابعاد و اندازه‌های مد نظر به کارفرما داده شود تا محیط مناسب مهیا گردد.
 • توجه داشته باشید راه انداری اب شیرین کن صنعتی کاری نیست ک خودتان انجام دهید.
 • معمولا نصب و راه انداری آب شیرین کن صنعتی به عهده پیمانکار است.

لازم به ذکر است تمامی اب شیرین کن‌های شرکت سازه‌های ابی پیور اکوا دارای خدمات پس از فروش بوده و شخصا توسط کارشناسان ما نصب و راه‌اندازی می‌شوند.

طبقه‌بندی آب شیرین کن‌های صنعتی با ظرفیت گوناگون

دستگاه‌های آب شیرین کن صنعتی دارای ظرفیت 5 متر مکعب در شبانه روز می‌باشند. به همین دلیل آن‌ها را به به سه دسته خانگی، تجاری و صنعتی دسته بندی می‌کنیم.

توانایی دستگاه آب شیرین کن خانگی ۲۰۰ لیتر در شبانه روز، دستگاه آب شیرین کن تجاری تا ۲۰۰۰ لیتر و آب شیرین کن صنعتی تا ۵۰۰۰ لیتر توانایی تولید آب شیرین را دارند. تمامی دستگاه‌های آب شیرین‌کن بنا به مقدار مصرف و خواسته کارفرما طراحی و راه اندازی می‌شوند. 

فروش دستگاه آب شیرین کن صنعتی پیوراکوا

آنزیم‌هایی در آب‌های آشامیدنی وجود دارند که با چشم قابل دیدن نیستند. دستگاه تصفیه آب صنعتی پیور می‌تواند تا ۹۵ درصد این آلودگی‌ها از جمله نیترات موجود در آب را تصفیه کرده و سلامت شما و خانواده‌تان را تضمین کند.

جهت خرید دستگاه آب شیرین صنعتی و دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان ما در شرکت سازه‌های آبی پیور اکوا در تماس باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *